Projekat je pokrenut još 2010, kada je Qatari Diar kupio više od 270.000 m² na prostoru nekadašnjeg hotela Plavi horizonti u uvali Pržno kod Tivta, sa planom da gradi ekskluzivni turistički kompleks vredan oko 270 miliona evra. U međuvremenu je, prema ranijim informacijama, uloženo preko 80 miliona evra, ali je realizacija godinama bila blokirana imovinskim sporovima i tužbama oko svojinskih prava.
Današnji korak, pokretanje postupka procene uticaja na životnu sredinu praktično znači da se projekat ponovo odmrzava i ulazi u konkretnu fazu razrade.
Planom je predviđen mešoviti rizort na oko 15,5 ha, sa glavnim hotelom kategorije 5 zvezdica na jednom od najviših uzvišenja u zalivu, depandansima, rezidencijalnim vilama, sportskim sadržajima i pratećom infrastrukturom. Ukupno je planirano 168 smeštajnih jedinica u glavnom hotelu i osnovnim hotelskim objektima, uz još 78 jedinica u depandansima.
Primarni hotel AA sa depandansom CE projektovan je kao centralna tačka kompleksa, sa sobama, apartmanima, spa i velnes centrom, bazenima, mini-golfom, sadržajima za zabavu i sport, kao i podzemnom garažom sa 109 parking mesta. Depandansi CA i CB nude apartmanski smeštaj različitih struktura, od jednosobnih do višesobnih i dupleks apartmana, namenjenih dužem boravku i visokom standardu gostiju.
U okviru tzv. Village residences planirano je 23 ekskluzivne smeštajne jedinice u vilama sa sopstvenim terasama i manjim bazenima. Arhitektura se oslanja na motive primorskih gradića, sa uskim ulicama, manjim trgovima, fontanama, arkadama i prostorom za butike i pijace.
Plaža Plavi horizonti, duga oko 300 m i zaštićena kao Spomenik prirode, dobija novo obalno šetalište, promenadu u zaleđu plaže, kao i plažni klub, postojeći plažni bar, dva bazena kod plaže (veliki za odrasle od 508 m² i dečji od 57,5 m²), uz rekreativne sadržaje i zone za odmor.
Koncept saobraćaja i kretanja kroz rizort usklađen je sa standardima međunarodnog hotelskog operatera Four Seasons, na čije se operativne principe projekat poziva. Saobraćaj gostiju rešava se pre svega podzemnim garažama i bagi vozilima, dok su pešačke staze isprepletane kroz dolinu i "seosku“ zonu sve do plaže. Pored garaže, planirano je i javno parkiralište sa 81 mestom, uz dodatnih 21 parking mesto uz saobraćajnicu, navodi se u izveštaju Agencije za zaštitu životne sredine Crne Gore.
Pejzažno uređenje zasniva se na mediteranskoj vrtnoj arhitekturi, sa autohtonim vrstama drveća i žbunja, maslinama i zelenim površinama koje treba da očuvaju prirodni karakter Plavih horizonata i istovremeno odgovore zahtevima ekskluzivne turističke ponude.