25
Sep
9godina.jpg
nekretniners

Šta se promenilo na tržištu nekretnina za 9. godina

facebook messenger viber
Internet je od manje važnog kanala za pronalaženje nekretnina - postao vodeći kanal kako za kupce nekretnina tako i za prodavce. Google trend govori u prilog ovoj činjenici - interesovanje za nekretnine je poraslo u poslednjih 5 godina za 46%.

Nekada je kupovina i prodaja nekretnina bila sezonskog karaktera sa velikim pauzama tokom leta i padom aktivnosti - danas to više nije tako. Internet je učinio da se obrišu granice sezonalnosti i da se interesovanje ujednači tokom cele godine.
Pre 9 godina nije ni bilo reči o virtelnim turama kroz nekretnine, veoma kvalitetnim fotografijama kao ni potrebi da sve može da se pregleda putem mobilnog telefona i podeli putem društvenih mreža.

Danas:
-Broj nekretnina je danas na vodećem sajtu za oglašavanje nekretnina: nekretnine.rs 120.000, a 2010 godine ih je bilo svega 3216. Broj oglasa se povećao 37 puta.

-Oko 60% poseta dolazi putem mobilnih telefona. Postojanje android i iOS aplikacije je nužno za lidere na tržištu.

-Najvažnije su dobre slike nekretnina. Korisnici najveći deo svog vremena posvete razgledanju fotografija nekretnina. Samo putem mobilne android aplikacije za 4 meseca se pregleda preko 750.000 fotografija.

-Virtuelne i 3D ture su nešto što korisnici danas obožavaju. One u značajnoj meri štede vreme i agentima i kupcima nekretnina. Danas na nekretnine.rs postoji preko 600 nekretnina za virtelnom turom koje vredi pogledati.
nekretniners 9godina-fb1200x628.jpg Za 9 godina postojanja je objavljeno preko 2 miliona nekretnina na prodaju, 18 miliona korisnika je pristupalo sajtu, 60 miliona poseta i 600 miliona pregledanih stranica.

I obećavamo da tu nećemo stati. Nastavićemo sa edukacijama u cilju povećanja kvaliteta prezentacija nekretnine u svakom smislu: počev od naslova, opisa do fotografije i multimedije. Pratićemo trendove u tehnološkom razvoju i impementirati ih u svakodnevni rad.
Naš cilj je da pronađete svoj dom i sve za njega na nekretnine.rs.